Home / Genel / KYK BORÇ SORGULAMA: KYK Öğrenim Kredisi Borcu Nasıl İstintak Edilir?

KYK BORÇ SORGULAMA: KYK Öğrenim Kredisi Borcu Nasıl İstintak Edilir?

KYK borcu öğrencilerin ödeme mevzusunda oldukça zorlandığı ve hemen hemen iş bulamayan milyonlarca genci zorlayan bir konudur. Eğitim dönemi sona erdikten sonra kişilerin KYK borcu hesaplanır ve ödemeleri için taksitlendirilir. KYK borç sorgulama nasıl yapılır? KYK öğrenim kredisi borcu iyi mi sorgulanır? İşte, dört gözle beklenen tüm detaylar.

KYK kredi yurtlar müesseseyi tarafından müracaat etilen talebelere kredi veya burs çıkmaktadır.ZİRAAT BORCU SORGULAMA Burs çıkan talebeler aldıkları parayı geri ödemekle mükellef değildir. Ancak öğrenim kredisi alan şahıslar aldıkları paraları daha sonra mezun olduklarında geri ödemeli olarak alırlar. Kredi alan şahıslar borçlarını tanımlanan tarih aralığında ödemek zorundadır. Borçlarını bilmek isteyen şahıslar KYK borç denetleme ekranından denetleme yaparak bilebilir.

KYK Öğrenim Kredisi Borcu Nasıl Denetlenir?

KYK öğrenim kredisi borcunu denetlemek için ilk olarak e-devlet parolanızı öğrenmeniz gerekmektedir. Sonrasında https://www.turkiye.gov.tr/kyk-ogrenim-katki-kredisi-geri-odeme-sorgulama adresine giriş yapmanız gerekmektedir.

Linki tıklayarak hesabınızı doğruladıktan sonra ise e-devlet üzerinden Gençlik ve Spor Bakanlığının sayfasına yönlendirilirsiniz.

Daha sonrasında ayrıntı kısmına tıkladığınız takdir de ne kadar borcunuz olduğunu görüntüleyebilirsiniz.

KYK bursu alan bireylerin öğrenim yaşamları süresince aldıkları paraları geri ödemeleri gerekmez. Ancak öğrenim kredisi alan bireylerin mezun olduktan sonra aldıkları parayı tekerrür geri ödemeleri gerekmektedir.

Borcunuzu detaylı olarak taksitlendirilen ölçüleri ve ödeme tarihleri ile beraber görüntüleyebilirsiniz.

KYK borcunuzu bilmek için en doğru ve emin adres e-devlet hesabınızdır.

Arama çubuğuna KYK borcu denetleme yazarak alakalı adrese basitlikle erişebilirsiniz.

KYK borcunuza https://www.turkiye.gov.tr/kyk-ogrenim-katki-kredisi-geri-odeme-sorgulama detay=Goster&listIndex=0&listTuru=ogrenimListesi adresi üzerinden de basitlikle erişim sağlayabilirsiniz.

Üstelik ödemediğiniz ve geciken borçlarınız için gecikme faizi de ödemeniz gerekmektedir. Bu surattan borcunuzu son gününü beklemeden ödemeniz gerekmektedir.

Aynı zamanda borcunu erken ödemeyi düşünen şahıslar için de bir ödeme indirimi yapılmaktadır

hakkında admin

Ayrıca Kontrol Et

Ziraat Bankası Borç Sorgulama

İhtiyaç / Konut / Taşıt Kredisi borçlarınızı İnternet Bankacılığı, Mobil Bankacılık, müşteri İletişim Merkezi ve 1790 adet Ziraat şubelerinden de öğrenebilirsiniz. Eğer borcunuz gecikmede ise Ziraat Bankası Tahsilat Servisinden öğrenebilir, borcunuz Yasal Takibe alındıysa Ziraat Bankası Şubelerinden de informasyon alabilirsiniz. Takip süreçleri ise İdari Takip ve Yasal Takip olarak 2’ye ayrılır. İdari Takip Ziraat Şubelerinden, Yasal Takip ise Tahsilat Servisinden ilgili Avukatlık Bürosundan öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tekin uğurlu haber tekin uğurlu Çanakkale veteriner