Home / Genel / KYK Borç Sorgulama

KYK Borç Sorgulama

Üniversite öğrencileri, okumuş olduğu seneler içerisinde, kendilerine maddi destek sağlamak amacıyla Kredi Yurtlar Kurumu tarafından verilen tahsil kredisi, katkı kredisi ve burslardan faydalanabilmektedir. Bu üç destek içinde yer alan KYK burslarının geri ödemesi bulunmaktadır. Diğer iki yardımcı, şu demek oluyor ki KYK tahsil kredisi ve KYK katkı kredisinin geri ödeme zorunluluğu bulunmaktadır.

Üniversite’den mezun olan öğrenciler, KYK Öğrenim Kredisi ve KYK Katkı Kredisi geri ödemek için KYK Kredi Borç Sorgulama işlemini iyi mi yapacaklarını merak ediyor. Peki, KYK borç ödeme, KYK Geri Ödeme, KYK Borç Sorgulama ve KYK Borç Yapılandırma işlemleri nasıl halledilir? İşte, KYK Borç Sorgulama ile alakalı bütün detaylar…

KYK KREDİ BORÇ SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Milyonlar talebe, okuldan mezun olduktan sonrasında, maddi yardımcı amacıyla almış olduğu KYK tahsil kredisi ve KYK katkı kredisini nasıl geri öderim diye düşünüyor. Bir devre Ziraat Bankası üstünden sorgulama ve ödeme işlemi yapılırken, yeni dönemde bu işlem Gelir İdaresi Başkanlığı’na devredildi.

Öğrencilere kolaylık sağlanan bu sistemde, “KYK Borç Sorgulama e devlet” üzerinden gerçekleştirilebiliyor. E-devlet üstünden KYK borç sorgulama T.C hüviyet no ile gerçekleştirmek isteyenler makalemizin içerisinde yer alan linke tıklayabilir. Bizlerde, KYK Borç sorgulama e devlet üzerinden nasıl gerçekleştirilir resimli olarak anlatacağız. İşte, KYK Borç Sorgulama e-devlet incelemesi…

e-devlet Sitesine Giriş Yapmak için BURAYA TIKLAYIN!

KYK BORÇ SORGULAMA (RESİMLİ ANLATIM)

Kyk Borç Sorgulama
Kyk Borç Sorgulama

İlk olarak sizler için yukarıda belirttiğimiz E-devlet sitesine giriş yapmanızı sağlayacak olan linke tıklayın. Bu işlemin sonrasında ” KYK toplam borç sorgulama ” işlemini gerçekleştirebileceksiniz.


KYK Borç sorgulama ” T.C Kimli No ile gerçekleştirmek için e-devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Eğer şifreniz varsa resimde gördüğünüz yerlere, e-devlet sitesinde gerekli bilgileri yazın.

KYK Borç Ödeme ( Öğrenim Kredisi Borcu Ödeme) Resimli Anlatım İçin… BURAYA TIKLAYIN!

KYK Borç Erteleme ( Öğrenim Kredisi Borcu Erteleme) Resimli Anlatım İçin… BURAYA TIKLAYIN!


NOT: e-Devlet’in bu sistemi üzerinden sadece “KYK Borç Sorgulama” işlemi gerçekleştirilmektedir.

NOT 2: e-Devlet üzerinden gerçekleştirebileceğiniz “KYK Öğrenim Kredisi Borç Sorgulama” ya da “KYK Kredi Borç Sorgulama 2018 ” işlemlerinde karşılaştığınız bir sıkıntı olursa, bizlere yorum bölümünden ulaşabilirsiniz.

hakkında admin

Ayrıca Kontrol Et

Ziraat Bankası Borç Sorgulama

İhtiyaç / Konut / Taşıt Kredisi borçlarınızı İnternet Bankacılığı, Mobil Bankacılık, müşteri İletişim Merkezi ve 1790 adet Ziraat şubelerinden de öğrenebilirsiniz. Eğer borcunuz gecikmede ise Ziraat Bankası Tahsilat Servisinden öğrenebilir, borcunuz Yasal Takibe alındıysa Ziraat Bankası Şubelerinden de informasyon alabilirsiniz. Takip süreçleri ise İdari Takip ve Yasal Takip olarak 2’ye ayrılır. İdari Takip Ziraat Şubelerinden, Yasal Takip ise Tahsilat Servisinden ilgili Avukatlık Bürosundan öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tekin uğurlu haber tekin uğurlu Çanakkale veteriner