Home / Genel / SON DAKİKA… TAKİPTE BORCU OLANLARA ZİRAAT BANKASI’NDAN YENİ ÖDEME OLANAĞI

SON DAKİKA… TAKİPTE BORCU OLANLARA ZİRAAT BANKASI’NDAN YENİ ÖDEME OLANAĞI

Ziraat Bankası, salgın döneminde uygun koşullarla hem bireysel aynı zamanda kurumsal müşterileri için uygulamaya aldığı kredi paketlerine ilave olarak şimdi de takipte borcu bulunan müşterilerine yeni bir ödeme olanağı sağlıyor.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, takip hesaplarında borcu bulunan kurumsal, tarımsal ve bireysel müşterilerin, vadesinde ve/ya da ödenmesi ihtiyaç duyulan tarihte ödeyemeyerek 31 Aralık 2020 tarihi itibarıyla takip hesaplarına intikal etmiş kredilerine ödeme kolaylığı sunuluyor.

Temerrüt faizi dahil takip borcu 1 000 000 TL‘yi geçmemek üzere, bireysel, tarımsal ve kurumsal müşteriler için takibe intikal bakiyesi belirlenmiş tutarlar içerisinde kalan müşteriler, takipteki borcunu tek seferde ödemek kaydıyla bu imkandan yararlanabilecek.

Bu imkandan istifade etmek isteyen müşterilerden, borçlarının takibe intikal ettiği tarihten sonraki dönem için temerrüt veya başka ad altında herhangi bir ürem öğrenim edilmeyecek. Ziraat Bankası borc sorgulama müşterileri, takip hesaplarına aktarıldığı tarihteki bakiyelerini tek seferde ödedikleri takdirde, takip tarihinden borcun kapanmış olduğu tarihe kadar işlemiş olan faizi ödemek niteliğinde kalmayacak.

Ziraat Bankası‘nın takipte borcu bulunan müşterilerine rahat soluk aldırmak amacıyla geliştirdiği bu tatbik, 8 Mart-30 Haziran 2021 tarihleri arasında geçerli olacak.

Takip hesaplarına intikal bakiyesine ait sınırlar, bireysel kredi müşterileri için 100.000 TL, tarımsal kredi müşterileri için 500.000 TL ve diğer kurumsal kredi müşterileri için ise 500.000 TL olarak belirlendi.

31.12.2020 itibarıyla takibe intikal etmiş olan banka kaynaklı krediler için temerrüt faizli toplam borcu 1.000.000 TL‘yi geçmemek kaydıyla

Müşteri Segmenti Kampanyadan Yararlanabilecek TOA Anapara Azami Sınırı;

Kurumsal 500 bin TL ve daha azca

Tarımsal 500 bin TL ve daha azca

Bireysel 100 bin TL ve daha azca

hakkında admin

Ayrıca Kontrol Et

3 ay ödemesiz olarak 50.000 TL alabilirsiniz! Acil nakit ihtiyacınız var ise… Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası’ndan mükemmel dedirtecek haber

Ekonomik olarak sıkıntılı günler yaşamakta olan vatandaşa ve esnafa müjdeli haber verildi. Acil nakit ihtiyacı olan ve ihtiyaçlarını karşılayabilmek için kredi sürüklemek isteyen fertleri ilgilendirmektedir. Zor günler geçirdiğimiz bu günlerde kamunun dev bankaları vatandaşların yanında olmak için çalışıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tekin uğurlu haber tekin uğurlu Çanakkale veteriner