Home / Genel / ZİRAAT BANKASI’NDA BAŞKAN DEĞİŞİKLİĞİ

ZİRAAT BANKASI’NDA BAŞKAN DEĞİŞİKLİĞİ

Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü’nü 2011 senesinden bu yana sürdüren Hüseyin Aydın, vazifesini Alpaslan Çakar’a devretti. Yönetim kurulu başkanlığına da Burhaneddin Tanyeri göreve getirtirildi.

Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü’nü 2011 senesinden bu yana sürdüren Hüseyin Aydın, vazifesini Alpaslan Çakar’a devretti. Yönetim kurulu başkanlığına da Burhaneddin Tanyeri göreve getirtirildi.

Ziraat Bankası’ndan yapılan açıklamaya göre, 15 Temmuz 2011’den bu zamana kadar Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü görevini yürüten Hüseyin Aydın, bankanın dün gerçekleştirmiş olan olağan genel kurulu sonrası görevini, Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Alpaslan Çakar’a devretti. Hüseyin Aydın yapmış olduğu açıklamada, vazifelerin bir bayrak yarışı olduğunu belirterek, “1983’te ilk göreve başladığım, son 10 senedir da genel müdür olarak hizmet verdiğim Ziraat Bankası’nda görevimi çok kıymetli bir çalışma arkadaşıma devretmekten dolayı mutluluk duyuyorum. Alpaslan Bey’in bankamız için gösterdiği gayretler genel müdür unvanıyla da artarak devam edecektir” dedi.

Değişime İmza Atıldı

Görevi devir alan Çakar ise, şunları dedi: “Bankamızın bir bankadan daha fazlası olmasının sebeplerinden başında gelen Sayın Hüseyin Aydın’a yaptığı üstün hizmetlerinden ötürü şahsım ve Ziraat Bankası ailesi adına şükranlarımı sunuyorum. Ziraat’in Türkiye’nin en etkin ve önemli bankalarından biri olmasında önemli işler yapmış, çok büyük bir değişim – dönüşüm projesine imza atmış, bankacılık piyasasının değerli bir üstadından bu görevi almak benim için gurur verici. Temsil edeceğim görevin mesuliyetinin farkında olarak, ülkemize ve bankamıza hizmet etme yolunda gayretle çalışacağım.”

Ziraat Bankası Genel Müdürü Alpaslan Çakar, 1995 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu ve 1996 yılında Ziraat Bankası’nda Müfettiş Yardımcısı olarak ilk meslek hayatına başladı. Çakar, Ziraat Teknoloji, Ziraat Hayat Emeklilik, Ziraat Sigorta, Ziraat GYO, Ziraat Bank International AG ve Ziraat Moskova’da yönetim kurulu başkanlığı ve üyeliği vazifesini yürüttü. Çakar, son olarak Haziran 2018 yılında perakende bankacılık genel müdür yardımcısı olarak atanmıştı.

Öte yandan Hüseyin Aydın’ın Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü görevini devretmesi dolayısı ile, TBB Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinin de tamamlandığını bildirdi.

hakkında admin

Ayrıca Kontrol Et

SON DAKİKA… TAKİPTE BORCU OLANLARA ZİRAAT BANKASI’NDAN YENİ ÖDEME OLANAĞI

Ziraat Bankası, salgın döneminde uygun koşullarla hem bireysel aynı zamanda kurumsal müşterileri için uygulamaya aldığı kredi paketlerine ilave olarak şimdi de takipte borcu bulunan müşterilerine yeni bir ödeme olanağı sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tekin uğurlu haber tekin uğurlu Çanakkale veteriner